Samsung to firma, która regularnie wprowadza na rynek nowości technologiczne. W zeszłym roku zachwycał nas Galaxy Fold, którego nowsza i lepsza wersja ma niedługo pojawić się na rynku. W międzyczasie, Samsung pracuje także nad nowym sposobem pisania na telefonie - SelfieType.

Wygodne rozwiązanie

Choć smartfony królują na rynkach telefonów w Polsce od kilku ładnych lat, wiele osób wciąż nie może przyzwyczaić się do pisania na dotykowej klawiaturze. Ma problem z trafieniem w litery czy szybkim tworzeniem wiadomości. Technologia, która pozwala pisać na smarfonie bardziej intuicyjnie i tak, jak piszemy na klawiaturze, może być wygodna dla wielu osób.

Jak ma działać SelfieType?

Samsung zaprezentował krótki filmik na którym widać pracę na nowym systemie klawiatury. Urządzenie nie wyświetla żadnej wizualizacji na stole - tekst jest wpisywany “na czuja”, a oprogramowanie podświetla wpisane znaki. Palce poruszają się, wybierając odpowiednie “litery”, za których odczytywanie odpowiada przednia kamerka, wsparta sztuczną inteligencją. Choć do momentu, kiedy technologia zostanie wprowadzona do powszechnego użytku, zostało jeszcze na pewno dużo czasu, SelfieType jest ciekawym rozwiązaniem, z którego - nie wątpimy - wszyscy będziemy jeszcze korzystać. Samsung nie zdradza jeszcze, kiedy zobaczymy je na pierwszym komercyjnym telefonie.